Życie intymne Polaków

by OczyszczanieJelita.pl Posted on 67 views 0 comments

Seks – bardzo istotna sfera w życiu człowieka. Odgrywa znaczącą rolę w budowaniu związku. Niektórzy twierdzą nawet, że bez niego nie może istnieć reakcja damsko-męska! Buduje zaufanie, pogłębia uczucie, wzmacnia więzi, daje poczucie bezpieczeństwa i oddania. Seks wpływa również na nasze codzienne relacje. Sprawia, że partnerzy są dla siebie bardziej wyrozumiali i czuli. Jakie dodatkowe korzyści niesie ze sobą regularne uprawianie seksu?

  • w trakcie uprawiania seksu wydzielają endorfiny – hormony szczęścia
  • seks rozładowuje stres i napięcie
  • seks wzmacnia organizm
  • seks podnosi odporność
  • seks sprawia, że ciało staje się bardziej elastyczne i jędrne
  • seks poprawia koncentrację
  • seks pomaga w odchudzaniu
  • seks ułatwia zasypianie

Zdaniem badaczy decyzja dotycząca rozpoczęcia współżycia jest jedną z najbardziej dojrzałych w życiu. Ma znaczący wpływ na rozwój osobowości oraz potrzeb seksualnych. Niestety zbyt często podejmowana jest pod wpływem chwili. Średni wiek inicjacji seksualnej w Polsce to 19 lat. Wcześnie czy późno? Nie mnie to oceniać. To w jaki sposób i kiedy będzie odbywał się stosunek jest bardzo indywidualną sprawą.

Jak wygląda seks Polaków

Z badań sondażowych przeprowadzonych w styczniu tego roku wynika, że życie intymne Polaków ewoluuje w kierunku większej świadomości oraz dojrzałości. Seks uprawiamy co najmniej raz w tygodniu. Lepsi od nas są tylko Kolumbijczycy, Portugalczycy oraz Rosjanie. Całkiem nieźle, prawda? Odmienne zdanie na ten temat ma znany seksuolog Krzysztof Korona, który twierdzi że taka aktywność seksualna jest przejawem życia w stresie i niechęci rozmnażania się!

Kiedy się kochamy?

Sobota wieczór, godzina 21. Dlaczego właśnie wtedy? Weekend to czas odpoczynku i relaksu, wolny od codziennych obowiązków i zmartwień. Co do preferencji godzinowych…Hm.. Względem fizjologii, lepszą opcją byłby poranek – to właśnie wtedy poziom testosteronu jest największy. Wieczór robi nastrój.

Gra wstępna

Uwielbiana przez kobiety, pomijana przez mężczyzn. Wciąż poświęcamy jej zbyt mało czasu. Panie marzą o 30 minutach, panowie o kilku maksymalnie kilkunastu. Najkrótsza gra wstępna odbywa się wśród nastolatków oraz ludzi starszych. Z kolei osoby w średnim wieku poświęcają jej najwięcej czasu.

Jak długo się kochamy?

Średni czas stosunku wynosi 13 minut! Razem z grą wstępną! Niestety wykazuje tendencję spadkową. Jeszcze dekadę temu kochaliśmy się 5 minut dłużej. Co będzie w 2028 roku? Zobaczymy….

Polacy i masturbacja

Do regularnej masturbacji przyznaje się 36% Polaków – z czego zdecydowaną większość stanowią mężczyźni.

Ilu mamy partnerów seksualnych?

Średnia liczba partnerów seksualnych wynosi 4, przyznajemy się do dwóch długotrwałych związków – tak wynika z najnowszego raportu prof. Zbigniewa Izdebskiego.

Rodzaj zabezpieczania

Najczęściej wybieraną formą zabezpieczenia są prezerwatywy. Drugą w kolejności najczęściej wybieraną metodą antykoncepcji są tabletki hormonalne. Prawie co szósty Polak wybiera stosunek przerywany, natomiast co ósmy kalendarzyk małżeński.

Czy jesteśmy zadowoleni ze swojego życia intymnego?

Tak – takiej odpowiedzi udzieliło 67% Polaków.

No votes yet.
Please wait...

Author

OczyszczanieJelita.pl

Misją naszego portalu jest popularyzacja wiedzy na temat zdrowia i aktywnego stylu życia. Specjalnie dla Państwa stworzyliśmy przestrzeń, w której znajdziecie fachowe porady z zakresu zdrowia, dietetyki, sportu oraz urody. Chcemy zachęcić Was do dbania o siebie oraz swoich najbliższych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *