Zasady udanego związku

by OczyszczanieJelita.pl Posted on 151 views 0 comments

Niezawodny, najlepszy, zawsze wychodzi!

  • 7 jaj w temperaturze pokojowej
  • 1 szklanka cukru (200 g)
  • 1 szklanka mąki pszennej (144 g)
  • 1/3 szklanki mąki ziemniaczanej (50 g)

Tak wygląda idealny przepis na biszkopt. A jak wygląda ten na idealny związek? Czy taki przepis w ogóle istnieje? Okazuje się, że tak. Co prawda nie jest on tak precyzyjny, jak ten na ciasto. Zasady są dość ogólne..Aczkolwiek może je zastosować każda para.

Szacunek 

Szacunek – główny filar związku. Bez niego nie będziecie w stanie zbudować udanej relacji. Na czym polega? Na wzajemnej tolerancji i akceptacji, chęci zrozumienia drugiej połówki.

Przyjaźń i życzliwość

Kiedy mija fascynacja, zostaje przyjaźń. Wbrew powszechnie panującym opiniom, przyjaźń nie szkodzi namiętności, nie zabija tzw. chemii. Wręcz przeciwnie! Wywodzi się z potrzeby bliskości!

Rozmowa

Podstawą dobrze funkcjonującego związku jest rozmowa, która oznacza nie tylko wymianę słów, ale również słuchanie siebie nawzajem. Dla wielu par dobra komunikacja jest niezwykle problematyczna – mam tu na myśli głównie mężczyzn. Kobiety nader często skarżą się, że ich partnerzy:

  • unikają szczerych rozmów
  • nie chcą ich słuchac
  • za rzadko mówią „kocham Cię”

Wymysł płci pięknej? Nie sądzę. Najnowsze dane statystyczne pokazują, że co czwarte polskie małżeństwo nie rozmawia ze sobą dłużej niż 10 minut dziennie! Zamiast dialogu wybieramy oglądanie telewizji lub przeglądanie Internetu. To smutne, a zarazem kuriozalne. Wygląda na to, że po jakimś czasie bycia w związku, przestajemy ze sobą rozmawiać. Nie licząc krótkiej wymiany zdań dotyczącej rachunków, czynszu czy listy zakupów. Jak to zmienić?

  • Pamiętaj, aby codziennie zapytać partnera/partnerkę o to, jak mu/jej minął dzień. Czy wydarzyło się coś specjalnego. Jak się czuje? Czy czegoś potrzebuje.
  • Mów o swoich dylematach, przemyśleniach – zadawaj pytania i oczekuj odpowiedzi.
  • Spędzajcie razem czas – najlepiej aktywnie. Wypad na miasto, wyjście do kina, na basen czy rower. Wspólne zajętości przysporzą Wam tematów do rozmów.

Doceniaj to co masz i pielęgnuj

Znajdź rzeczy w związku, które są tylko Wasze. Cosobotnie wyjście na kolacje, poranny SMS, a może śniadanie do łóżka? To rytuały, które Was łączą – budują związek. Dostrzegaj je i pielęgnuj. Dzięki nim Wasza relacja jest wyjątkowa i unikatowa.

Czas dla siebie

Znajdźcie równowagę pomiędzy czasem spędzanym wspólnie i w samotności. Każdy człowiek potrzebuje odrobiny prywatności – nawet ten będący w związku.

Przebaczenie

„To, co było, a nie jest, nie pisze się w rejestr” – zdaję sobie sprawę z tego, że czasami trudno jest zapomnieć… Trudno jest wybaczyć, ale wyciąganie wzajemnych żali nie pomoże Wam zbudować trwałego związku. Wręcz przeciwnie! Będzie działać destrukcyjnie na Wasze relacje.

Szczera rozmowa

Pranie tzw. „brudów” na forum – w obecności znajomych czy rodziny sprawi, że wasz związek zamieni się w pole bitwy funkcjonujące na dwóch oddzielnych frontach. Każde nieporozumienie należy wyjaśniać między sobą.

Przeprosiny

Czy to ważne po czyjej stronie leży wina? Powiedzenie słowa „przepraszam” nic nas nie kosztuje, a może wiele zmienić. Zakończyć frustrujący konflikt, przerwać długotrwałe milczenie.

 

 

No votes yet.
Please wait...

Author

OczyszczanieJelita.pl

Misją naszego portalu jest popularyzacja wiedzy na temat zdrowia i aktywnego stylu życia. Specjalnie dla Państwa stworzyliśmy przestrzeń, w której znajdziecie fachowe porady z zakresu zdrowia, dietetyki, sportu oraz urody. Chcemy zachęcić Was do dbania o siebie oraz swoich najbliższych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *