Singielka czy stara panna?

by OczyszczanieJelita.pl Posted on 142 views 0 comments

Jeszcze za czasów naszych babć i prababć, dwudziestopięcioletnia kobieta była uznawana za starą pannę bez szans na znalezienie męża, założenie rodziny czy urodzenie dziecka! Współcześnie spotykamy wiele czterdziestolatek, które na określenie „stara panna” reagują wręcz alergicznie! Zupełnie inaczej niż na słowo singielka, które utożsamiane jest z silną i niezależną kobietą, taką która stawia na rozwój osobisty i karierę.

Stara panna – współczesna signielka

Pewna siebie, niezależna, żądna przygód. Ma spore wymagania wobec siebie  oraz tego co ją otacza. Nieustannie się kształci oraz rozwija. Pnie się po szczeblach kariery zawodowej. Chce w życiu osiągnąć jak najwięcej. Dzieci stanowią dla niej przeszkodę. Nawet pies jest dla niej zbyt absorbujący. W grę wchodzi tylko kot. Uwielbia spotkania z przyjaciółkami i weekendowe wypady na miasto. Podsumowując – słowo singiel jest utożsamiane z osobą żyjącą w pojedynkę z własnego świadomego wyboru, stara panna? Z niechcianą kobietą….Taką która żyje we własnym świecie, wypełnionym przez charakterystyczne przyzwyczajenia. Sfrustrowana, wredna, zazdrosna i wiecznie niezadowolona. Trudno jest wyznaczyć wyraźną granicę pomiędzy tym, gdzie kończy się życie singielki, a  zaczyna starej panny. Wiek? Oscyluje w granicach czterdziestki, a nawet pięćdziesiątki! Wszystko zależy od środowiska, w którym przebywamy na co dzień. O wymienności tych terminów decyduje tak naprawdę osoba, której one dotyczą.

Stary kawaler – współczesny singiel

Pomimo równouprawnienia w wielu sferach naszego życia…. Wciąż hołdujemy przekonaniu, że mężczyźnie można więcej. Samotny, dojrzały facet usłyszy, że „wciąż szuka tej jedynej”, a samotna dojrzała kobieta, że „jest starą panną i nikt jej nie chce”. Stary kawaler? Rzadko się słyszy… Najczęściej na wsiach lub malutkich miasteczkach. Rodzice nie zabiegają o to, aby jak najszybciej znaleźć żonę dla swojego syna. Niby po co? Przecież mężczyzna jest, jak wino… Im starszy tym lepszy? Zmarszczki? Nadają charakteru… O cellulicie nie ma mowy. Pieniądze? Spokojnie, nie zmarnują się. Podobnie jest z facetem typu maczo. Nikt mu nie zarzuci, że zmienia kobiety, jak rękawiczki. Ba! Niektórzy kumple nawet mu pogratulują! A co z kobietami? Kobiety to ladacznice i puszczalskie!  Co tu dużo mówić. Samiec ma lepiej! Przynajmniej w tej dziedzinie życia!

Życie w pojedynkę stało się modne 

Najnowsze dane statystyczne nie pozostawiają żadnych złudzeń. W naszym kraju jest zawieranych coraz mniej małżeństw. Przybywa również rozwodów i wolnych związków. Polacy wolą żyć po swojemu – bez deklaracji. Czy życie w pojedynkę jest proste? Tak, jeśli lubimy ze sobą spędzać czas i po prostu nas na to stać. Mamy dobrą pracę, która zapewnia nam środki do życia i przyjaciół, którzy pomimo natłoku codziennych obowiązków potrafią znaleźć dla nas czas. Bez partnera można się obejść. Pytanie tylko, czy życie w samotności ma sens? W końcu jesteśmy ssakami stadnymi – stworzonymi do życia w grupie. Bóg stworzył nas wolnymi, wybór należy do nas.

No votes yet.
Please wait...

Author

OczyszczanieJelita.pl

Misją naszego portalu jest popularyzacja wiedzy na temat zdrowia i aktywnego stylu życia. Specjalnie dla Państwa stworzyliśmy przestrzeń, w której znajdziecie fachowe porady z zakresu zdrowia, dietetyki, sportu oraz urody. Chcemy zachęcić Was do dbania o siebie oraz swoich najbliższych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *