Pierwsza Wigilia małżeńska – u kogo ją spędzić?

by OczyszczanieJelita.pl Posted on 121 views 0 comments

Gdzie spędzić święta? To pytanie zadaje sobie każde małżeństwo. Jak rozwiązać kwestię bycia w dwóch miejscach jednocześnie? Czy zorganizowanie Świąt Boże Narodzenia u siebie będzie dobrym pomysłem? Jakie potrawy przygotować? Kogo zaprosić? Jak zareagują na to rodzice? Jak zareagują teściowie?

ODWIECZNY PROBLEM

Święta Bożego Narodzenia, Święta Wielkanocne – wiele młodych małżeństw ma z nimi problem. Czy rodzinie żony powinien przypaść przywilej zorganizowania pierwszych wspólnych świąt? A może wręcz odwrotnie? Rodzicom męża powinni przejąć tę inicjatywę? Chociaż dla wielu osób kwestia ta wydaje się banalna, w rzeczywistości może przysporzyć wielu kłopotów.. A nawet doprowadzić do kłótni! Jak rozwiązać ją polubownie? Bez szkód i ofiar? Opcji jest wiele.

U kogo spędzić święta? Planowanie CZASU 

  • Święta na własny rachunek –  zorganizujcie święta u siebie. Proste i logiczne. Sytuacja idealna – nikt nie czuje się odtrącony. No i najważniejsza kwestia – teraz to Wy będziecie gospodarzami. Możecie zapoczątkować własne tradycje – zrezygnować z tych, które was drażniły. Osobiście nie przepadam za składaniem życzeń opłatkowych… Trudno jest wysilić się na coś oryginalnego. Każdy powtarza to samo: zdrowia, szczęścia….Dlatego z pewnością spróbowałabym ugryźć ten temat w nieco inny sposób…Czy istnieje jakiś minus tej sytuacji? Zdecydowanie tak. Dotyczy on głównie kobiet. Paniom zależy na tym, aby wypaść jak najlepiej przed teściową… Tymczasem okazuje się, że barszcz jest zasłony a ciasto na pierogi za grube!
  • W tym roku u żony, w następnym u męża – bardzo wygodna opcja dla małżonków pochodzących z dwóch różnych miast – nie musicie urządzać kilkuset kilometrowych-wędrówek z jednego końca Polski na drugi…. Minusy? Wymaga odpowiedniej organizacji – miejsca do spania itd.
  • Podwójna Wigilia – dobre rozwiązanie dla rodzin mieszkających w jednym mieście. Widzimy się tego dnia ze wszystkimi i nikt nie powinien być obrażony. Jedyne na czym musimy się skupić to czas i jego organizacja. Trzeba ustalić dwie różne godziny rozpoczęcia Wigilii.
  • Wigilia u rodziny A. Kolejne dni świąt u rodziny B – moim zdaniem jest to bardzo dobre rozwiązanie. Chociaż rodzina A może się pogniewać za to, że u rodziny B spędzamy aż dwa dni świąt!!! A u nich tylko kolację…Zawsze możecie wyruszyć w dalszą drogę po śniadaniu bożonarodzeniowym. 😉
  • Wigilia we dwoje –  a gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Spędzić Wigilię tylko we dwoje? Niestety musicie liczyć się z tym, że ten pomysł nie wszystkim się spodoba..

A Wy jak spędzacie święta? 

 

No votes yet.
Please wait...

Author

OczyszczanieJelita.pl

Misją naszego portalu jest popularyzacja wiedzy na temat zdrowia i aktywnego stylu życia. Specjalnie dla Państwa stworzyliśmy przestrzeń, w której znajdziecie fachowe porady z zakresu zdrowia, dietetyki, sportu oraz urody. Chcemy zachęcić Was do dbania o siebie oraz swoich najbliższych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *