Oczyszczanie jelita grubego

W jelicie grubym dochodzi do końcowych procesów trawiennych w naszym organizmie. Jeżeli treści jelitowe pod postacią złogów zalegają w nim przez kilka – kilkanaście dni, może dojść do tzn. resorpcji wtórnej. Procesy gnicia oraz fermentacji prowadzą do powstania bardzo niebezpiecznych toksyn, które stopniowo przenoszą się do wszystkich organów. Powstałe mikroorganizmy atakują jelito prowadząc jednocześnie do wielu bardzo poważnych, niebezpiecznych chorób. Aby wyeliminować ryzyko ich rozwinięcia należy regularnie oczyszczać jelita. Istnieje kilka sprawdzonych, prostych sposobów, które każdy z nas może zastosować samodzielnie – w domowym zaciszu.

Po czym poznać, że jelito grube nie pracuje prawidłowo?

W tym celu należy wykonać tzn. test buraczany. W godzinach porannych należy wypić 2 łyżki świeżego soku z buraków. Jeżeli po 4 h od momentu spożycia soku z buraków kał oraz mocz będą zabarwione na kolor czerwony bądź bordowy to znak, że nasze jelito grube nie pracuje tak, jak powinno i konieczne jest przeprowadzenie jego oczyszczania.

Na oczyszczanie jelita grubego doskonale sprawdzą się suszone owoce. Nie od dziś wiadomo, że posiadają one właściwości umożliwiające szybki, a zarazem dokładny detoks ostatniego odcinka przewodu pokarmowego. Zależnie od naszych potrzeb możemy zdecydować się na wodę z suszonych śliwek bądź owocową mieszankę. Pierwszy sposób polega na piciu przez co najmniej 2 tyg., 2 razy dziennie wody, w której wcześniej, przez około 4 h moczyły się suszone śliwki. Drugi natomiast opiera się na suszonych śliwkach, figach, morelach oraz daktylach. Wszystkie owoce należy zmielić w maszynce do mielenia mięsa i dodać doń miodu. Następnie dokładnie wymieszać i każdego dnia zażywać jedną łyżeczkę mieszanki. Aby kuracja miała sens należy stosować ją przez około 3 miesiące.

Na oczyszczanie jelita grubego sprawdzi się również kefir. „Kefirowy detoks” polega na spożywaniu przez 3 dni z rzędu dużej dawki kefiru. Pierwszego dnia należy wypić 2,5 litra kefiru podzielonego na 6 porcji, przegryzając jednocześnie sucharkami. Drugiego dnia należy wypić 2 litry soku z jabłek. Trzeciego natomiast można jeść wyłącznie sałatki z gotowanych warzyw. W czasie 3-dniowej kuracji nie można jeść ani pić żadnych innych produktów za wyjątkiem wody. Taką kuracje powinno stosować się 2 razy w miesiącu.

Końcowo należy wspomnieć o ziołach. Te doskonale nadają się do oczyszczania nie tylko całego organizm, ale również tego konkretnego narządu. Jeśli chodzi o jelito grube, świetnie sprawdzą się mieszanki z łupiną babki jajowatej. Przykładem może być tutaj Fibre Select, który cieszy się doskonałą opinią wśród konsumentów. Fibre Select to starannie dobrana mieszanka roślin, która posiada niezwykłe właściwości oczyszczające. Przyjmowanie jej 2 razy dziennie pozwala szybko i sprawnie pozbyć się złogów zalegających w jelitach. Dodatkowo, specyfik ten cieszy się również szeregiem innych pozytywnych właściwości jak np. regulacja poziomy glukozy we krwi.

No votes yet.
Please wait...