Nowoczesne odchudzanie

by OczyszczanieJelita.pl Posted on 237 views 0 comments

Na to, że telefony komórkowe ułatwiają nam życie, ludzie wpadli już dawno temu. Dokładnie w 1973 roku. Kiedyś, kiedy nie było jeszcze smartofnów, służyły nam do przekazywania krótkich wiadomości tekstowych, graficznych lub dźwiękowych. Dzisiaj organizują nam codzienność.

  • Budzą nas do pracy
  • Organizują plan dnia
  • Zastępują tradycyjną mapę

Żyjemy w czasach, w których telefon możemy wykorzystać do praktycznie każdej aktywności życiowej. Nawet do odchudzania!

Aplikacje fitness 

Dobra aplikacja pomoże nam ułożyć dietę oraz plan treningowy. Zapewni również dawkę codziennej motywacji. Które z nich warto mieć w swoim telefonie?

Fitatu 

Każdy, kto chociaż raz próbował się odchudzać wie, jak trudne jest regularne spożywanie posiłków, kontrolowanie ich kaloryczności oraz makroskładników. Do tej pory najprostszym rozwiązanie był notes..A i jeszcze kalkulator. Dzisiaj mamy Fitatu. Jedną z najbardziej popularnych aplikacji fitness na świecie, która pomaga planować i kontrolować dietę. Dietę oraz aktywność fizyczną. Jak to wygląda?

  • ściągasz aplikację
  • rejestrujesz konto
  • wprowadzasz podstawowe dane – wiek, płeć, wagę
  • określasz rodzaj aktywności w ciągu dnia oraz swój cel – ile kilogramów chciałabyś/chciałbyś schudnąć i w jakim czasie

W zamian dostajesz informację na temat tego, jak długo będzie trwało Twoje odchudzanie oraz ile kalorii powinnaś/powinieneś spożywać aby widzieć efekty diety. Następnie, każdego dnia logujesz się do aplikacji i wpisujesz dane dotyczące tego, co trafiło do Twojego żołądka. Za pomocą „skanera kodów” lub wyszukiwarki łatwo znajdziesz produkty, które jadasz na co dzień.

Endomondo

Twój osobisty trener. Kontroluje przebieg treningu, jego intensywność oraz liczbę spalonych kalorii. W sumie mamy do wyboru ponad 70 dyscyplin sportowych! Między innymi: boks, pływanie, skakanie na skakance, jazdę na rowerze, bieganie. Aplikacja posiada wbudowany syntezator mowy, który informuje nas o przebytym dystansie oraz motywuje nas do dalszego działania. Raz w miesiącu otrzymujemy na skrzynkę pocztową raport aktywności. Daje nam to wgląd w postępy, jakie poczyniliśmy na przestrzeni czasu.

Water Drink Reminder 

Aplikacja dla wszystkich osób, które mają problem z wypijaniem odpowiedniej ilości wody. Pozwala wyrobić ten jakże cenny nawyk. Na podstawie aktualnej masy ciała ustala, jaką wartość płynów powinniśmy codziennie przyswajać.

Zdrowe zakupy

Pozwala zachować kontrolę nad wszystkimi „E” znajdującymi się w pożywieniu. Jest banalnie prosta w obsłudze. Wystarczy zrobić zdjęcie kodu kreskowego danego produktu, a aplikacja pokazuje nam czy znajdują się w nim jakieś szkodliwe substancje lub dodatki.

30 Dni Wyzwania Fitness

Najlepsza aplikacja minionego roku. Opracowana przez profesjonalnych trenerów. Zawiera gotowe zestawy treningów na 30 dni – zarówno dla początkujących, jak i dla tych bardziej zaawansowanych. Do wyboru mamy ćwiczenia wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej, modelowanie brzucha, nóg, ud czy pośladków. To idealna propozycja dla osób, które ćwiczą w domu lub dla tych, którzy nie mają pomysłu na to jak, zacząć regularnie trenować. Zaletą tego tytułu jest możliwość bezpłatnej instalacji oraz prostota użytkowania.

 

No votes yet.
Please wait...

Author

OczyszczanieJelita.pl

Misją naszego portalu jest popularyzacja wiedzy na temat zdrowia i aktywnego stylu życia. Specjalnie dla Państwa stworzyliśmy przestrzeń, w której znajdziecie fachowe porady z zakresu zdrowia, dietetyki, sportu oraz urody. Chcemy zachęcić Was do dbania o siebie oraz swoich najbliższych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *