Naturalne zioła, które oczyszczają organizm

W dzisiejszych czasach oczyszczanie organizmu jest niezwykle ważne. Nie każdy ma czas i pieniądze, aby raz w miesiącu uczęszczać na profesjonalne kuracje detoksykujące w placówkach medycznych. Na szczęście, istnieje szereg ziół i roślin, które umożliwiają przeprowadzenie skutecznego detoksu również w domu.

 

Babka jajowata

Nie ma lepszego zioła oczyszczające cały organizm, aniżeli babka jajowata, a dokładniej łupina jej nasienia. Roślina ta bogata jest wsporą ilość błonnika, który poprawia funkcjonowanie całego organizmu – układu trawiennego, krwionośnego, oddechowego, wygląd skóry, włosów i paznokci. Co więcej, odpowiada on również za regulację glukozy we krwi, a także niweluje poziom złego cholesterolu. Łupiny nasion babki jajowatej doskonale wchłaniają wodę, a razem z nią wszystkie znajdujące się w przewodzie pokarmowym toksyny. Gdy całość spęcznieje, zostaje usunięta z organizmu, jednocześnie zabierając ze sobą złogi tkwiące w jelitach. Babka jajowata polecana jest wszystkim, którzy cierpią na dolegliwości układu trawiennego, mają problemy z wypróżnianiem, borykają się z hemoroidami oraz stanami zapalnymi jelit. Dodatkowo, zioło to wspomaga proces odchudzania.

Siemię lniane

Siemię lniane działa bardzo podobnie do babki jajowatej. Te wyjątkowe zioło skutecznie eliminuje wszystkie problemy układu trawiennego, w tym zaparcia, wzdęcia czy biegunki. Dodatkowo tworzy w przewodzie pokarmowym specjalną, ochronną warstwę, zapobiegającą osadzaniu się toksyn. Nasiona lnu, podobnie jak nasiona babki jajowatej posiadają w sobie śluz, który przemieszczając się przez jelito grube, zabiera ze sobą wszystkie zgromadzone w środku złogi, a następnie prowadzi do ich wydalenia.

 

Zielona herbata

Na szczególną uwagę zasługuje zielona herbata, której właściwości są bardzo podobne do właściwości aloesu, senesu czy kruszyny. Zielona herbata poprawia trawienie, stymuluje produkcję kwasów żółciowych oraz eliminuje tzn. wzdęcia. Co więcej, pośrednio pomaga w detoksykacji organizmu, w szczególności jelita grubego.

 

Korzeń cykorii

Korzeń cykorii bezpośrednio wspomaga oczyszczanie wątroby. Roślina ta posiada właściwości antyoksydacyjne. Co więcej, znacząco przyspiesza metabolizm, pomaga wydalać gazy, niweluje problemy trawienne – np. niestrawność, wzdęcia, zaparcia etc. Regularne spożywanie tego specyfiku ma znaczący wpływ na wygląd skóry, włosów i paznokci. Właściwości antyoksydacyjne sprzyjają eliminacji trądziki, rozszerzonych porów oraz innych problemów związanych z cerą.

 

Fiołek trójbarwny

Popularny bratek posiada właściwości moczopędne. Pomaga szybki i skutecznie usunąć z organizmu wszystkie toksyny. Dodatkowo, doskonale sprawdzi się przy leczeniu dolegliwości skórnych takich jak trądzik czy rozstępy. Stymuluje usuwanie szkodliwych i zbędnych produktów przemiany materii, nie drażniąc przy tym jelita grubego.

 

Fibre Select

3 z wymienionych ziół znajdują się w specjalnej mieszance Fibre Select. W środku oprócz łupiny nasiennej babki jajowatej, mikronizowanego błonnika lnianego oraz oligofruktozy i inuliny z korzenia cykorii, znajdziemy również mikronizowany błonnik jabłkowy oraz gumę guar. Te w pełni naturalne zestawienie umożliwia skuteczny detoks organizmu. Co więcej, zawarte w Fibre Select zioła cechują się wieloma innymi właściwościami – ułatwiają wypróżnianie, obniżają poziom cukru we krwi, wpływają pozytywnie na florę jelitową, regulują cholesterol, wspomagają odchudzanie etc. W 100% oryginalny produkt jest dostępny wyłącznie na oficjalnej stronie producenta.

No votes yet.
Please wait...