Miłość czy przyzwyczajenie?

by OczyszczanieJelita.pl Posted on 155 views 0 comments

Na początku czujemy motyle w brzuchu. Pojawia się żar i nieustanna tęsknota za drugą osobą. Z czasem emocje się wypalają, a namiętność mija..Pozostaje przyzwyczajenie! Miłość to namiętność, a przyzwyczajenie? Bierność? Obojętność? Czym tak naprawdę jest przyzwyczajenie?

Przyzwyczaić się jest łatwo. W końcu przyzwyczajenie trwa dużej niż pierwsza ekscytacja. Im dłużej coś trwa, tym trudniej się z tym rozstać. Nie chodzi tutaj tylko o związki… Ale o codzienne, przyziemne rzeczy. Chyba każdy z nas przeżywał stres związany ze zmianą pracy, miejsca zamieszkania czy szkoły. Skoro tkwimy w czymś, co jest dobre, to po co to zmieniać? Okazuje się, że czasami warto wyjść ze strefy komfortu i zacząć żyć, kochać! A nie wegetować… Miłość to uczucie, które funkcjonuje niezależnie od nas. Na „kochanie” nie można się umówić, tak jak na kawę. To stan, który dotyczy całego naszego organizmu! Nawet jego najmniejszej tkanki! Nie sposób jej nie poczuć, przejść obok niej obojętnie. Aczkolwiek należy pamiętać o tym, że miłość nie nie jest nam dana raz na zawsze. Trzeba o nią dbać, pielęgnować, troszczyć się o to aby nie uschła….

Przyzwyczajenie kontra przywiązanie

Niektórzy twierdzą, że przyzwyczajenie to naturalny etap miłości! Otóż nie! Jest nim przywiązanie! Zapamiętaj to słowo! Można się przyzwyczaić do porannego wstawiania czy kawy bez mleka.. Do życia z drugim człowiek również. To mieszkanie pod jednym dachem opierające się na wegetowaniu. Niby jesteście razem już tyle lat, a tak naprawdę łączą Was dzieci i telewizor. Nic więcej. Nie macie wspólnych zainteresowań, tematów do rozmów. Nie wiecie o czym tak naprawdę marzy wasza druga połówka, czego pragnie.. Jakie ma plany. Niby jesteście razem, a jednak osobno! Nie ma bliskości duszy i ciała. To już jest pustka, a nie miłość!

Jak rozróżnić przywiązanie od przyzwyczajenia? Bardzo prosto. Wystarczy zadać sobie kilka pytań i udzielić na nie szczerej odpowiedzi.

Podjęłaś decyzję o rozstaniu i……

  • zastanawiasz się jak sobie poradzisz? Jak długo będziesz sama? Czy poznasz kogoś nowego? To jest przyzwyczajenie!!! 
  • zastanawiasz się, jak będzie bez niego? Jak będzie wyglądać Twoje życie? Co zrobisz, gdy nie będziesz czuć jego obecność? To jest przywiązanie, które nazywa się miłością…

Praca nad sobą

Prawdziwa miłość nie ustaje, nie potrzebuje zbędnych pytań. Polega na dawaniu, a nie tylko i wyłącznie na braniu! Zastanów się nad swoją postawą. Zastanów się nad tym, czy dbasz o swojego partnera. Czy zabiegasz o niego? Bez względu na to, czy jesteś z nim miesiąc czy trzy lata. Bądź wobec siebie krytyczna/krytyczny. Zrób rachunek sumienia. I wcale nie chodzi tutaj o wzajemne wytykanie sobie wad…A o szacunek! Przyjrzyj się również swojemu partnerowi! Zastanów się nad tym, jak spędzacie wolny czas. Razem czy osobno? Pamiętaj, że związek to nie tylko wzajemna fascynacja czy udany seks. Związek to przede wszystkim połączenie dusz! Wzajemne wsparcie i oddanie!

„Związek nie kończy się na seksie. Istnieje niebezpieczeństwo, że pożądanie mylnie weźmiesz za miłość. Gdy magia namiętności przestanie działać, przekonaj się, co pozostanie z waszej więzi”

 

No votes yet.
Please wait...

Author

OczyszczanieJelita.pl

Misją naszego portalu jest popularyzacja wiedzy na temat zdrowia i aktywnego stylu życia. Specjalnie dla Państwa stworzyliśmy przestrzeń, w której znajdziecie fachowe porady z zakresu zdrowia, dietetyki, sportu oraz urody. Chcemy zachęcić Was do dbania o siebie oraz swoich najbliższych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *