Jak pielęgnować związek?

by OczyszczanieJelita.pl Posted on 169 views 0 comments

Mieszkanie pod jednym dachem wcale nie gwarantuje wzajemnej bliskości. Dowodem na kryzys tradycyjnego modelu rodziny jest coraz większa popularność koncepcji LAT (Living apart together – życie razem, a jednak oddzielnie). Nieustannie słyszy się o małżeństwach, które widują się tylko w weekendy lub takich, które w imię miłości sprzedają dom i przeprowadzają się do dwóch osobnych kawalerek. Czy na tym polega szczęśliwy związek? Nie sądzę! Taki model życia jest całkowicie sprzeczny z definicją rodziny, która przedstawia się tak:

„Rodzina jako związek intymnego, wzajemnego uczucia, współdziałania i wzajemnej odpowiedzialności, w którym akcent pada na wzmacnianie wewnętrznych relacji i interakcji, pełni funkcje osobowe:

  • małżeńską lub partnerską – bycie żoną lub mężem, partnerem lub partnerką;
  • rodzicielską – bycie ojcem lub matką;
  • braterską – bycie siostrą lub bratem”.

Relacja partnerska wymaga obustronnego zaangażowania! Powinna być przepełniona opieką i troską. Szczerością, a przede wszystkim miłością! Marzysz o tym, aby stworzyć tego typu związek? Przeczytaj poniższy tekst, a dowiesz się jak to zrobić!

Wspólna pasja

Wspólna pasja łączy ludzi. Dlatego warto znaleźć jakąś dziedzinę, która zainteresuje i sprawi przyjemność każdemu z partnerów. Uprawianie jakiejś dyscypliny sportowej to bardzo dobry sposób. Pasja kolekcjonerska czy miłość do gotowania również się sprawdzi. Wariantów jest tyle, ile par. Wszystko zależy od naszych preferencji i upodobań. Równie dobrze możemy położyć się przed telewizorem i obejrzeć ulubiony film – ważne, aby robić to razem!

Czas dla siebie

Nic nie jest ważniejsze – ani praca, ani obowiązki domowe. Musisz znaleźć czas dla drugiej połówki! I oczywiście tego samego, wymagać od niej! Bądź gotowy na to, aby wykreślić z kalendarza niektóre wydarzenia i wybrać się z ukochaną/ukochanym na spacer cz do kina.

Empatia

Starajmy się nie lekceważyć nietypowych zachowań partnera. To może zapobiec wielu kłopotom oraz kłótniom. Jeżeli Twój partner – dotychczas energiczny i pełen życia, zrobił się apatyczny i małomówny – przeprowadź z nim rozmowę. Pokaż, że Ci na nim zależy.

Szczera rozmowa

Nie zamiataj problemów pod dywan. Bądź szczery! Udawanie, milczenie, okłamywanie – to wszystko bardzo oddala od siebie ludzi! Nie bój się mówić o swoich problemach. Twój partner jest od tego, aby Ci pomóc! Powinien być Twoim wsparciem!

Celebrujmy

Zdany egzamin, podwyżka w pracy, urodziny, imieniny – każdy powód jest dobry do świętowania! W ten sposób wysyłamy do naszego partnera znak świadczący o tym, że jest dla nas ważny. Podczas tych małych świąt warto zrobić kilka wspólnych zdjęć, nagrać film. Wracanie do miłych wspomnień buduje relacje.

Rytuały

To sposób na podkreślenie wyjątkowej więzi. Cotygodniowy wypad na randkę? Dlaczego nie! Bez względu na to, czy jesteście parą od trzech czy od dziesięciu lat, warto wprowadzić taki zwyczaj w życie!

Wspólne posiłki

Zdaję sobie sprawę z tego, że masz na głowie wiele obowiązków. Praca, dom… Nie zawsze znajdziesz czas na wspólny obiad czy śniadanie. Postaraj się chociaż raz w tygodniu znaleźć na nie czas. Większość z nas nie pracuje w niedziele, to idealny moment na to, aby usiąść razem przy stole i podzielić się wrażeniami z całego tygodnia.

Akceptacja

Każdy z nas ma wady i zalety. Nikt nie jest idealny – powinniśmy to zaakcpetować. Nie próbuj zmieniać swojego partnera na siłę! To bezsensu. Możesz mu jedynie zasugerować pewne zmiany.

Zaufanie

Twój mężczyzna wychodzi na nocną imprezę bez ciebie? Świetnie! Każdy z nas ma prawo do odrobiny szaleństwa i zaufania! Zaufanie stanowi podstawę każdego związku. Bez niego nie mamy szans na zbudowanie zdrowej relacji!

Czułość

Przytulenie, pogłaskanie po głowie, pocałunek – nie wstydźmy się swoich uczuć! Niektóre z nich potrafią wyrazić więcej niż tysiąc słów!

No votes yet.
Please wait...

Author

OczyszczanieJelita.pl

Misją naszego portalu jest popularyzacja wiedzy na temat zdrowia i aktywnego stylu życia. Specjalnie dla Państwa stworzyliśmy przestrzeń, w której znajdziecie fachowe porady z zakresu zdrowia, dietetyki, sportu oraz urody. Chcemy zachęcić Was do dbania o siebie oraz swoich najbliższych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *