Jak oczyścić organizm z toksyn?

Nie ma lepszego sposobu na poprawę zdrowia fizycznego i wyglądu zewnętrznego aniżeli detoksykacja organizmu. Gruntowne oczyszczanie najlepiej przeprowadzić po zimie. Wiosną bowiem nasz metabolizm znacząco przyspiesza, a co za tym idzie, dużo łatwiej wydala zalegające toksyny i złogi.

Po czym poznać, że nadeszła pora na detoks?

Jeżeli czujemy się gorzej, mamy problemy ze snem, trudno jest nam skoncentrować się nawet na najprostszej rzeczy, stan naszych włosów, skóry i paznokci uległ znacznemu pogorszeniu, a dodatkowo mamy problem z trawieniem to znak, że w naszym organizmie znajduje się za dużo zanieczyszczeń. Zaniechanie jakichkolwiek działań w takim wypadku może prowadzić do rozwoju poważnych dolegliwości natury zdrowotnej.

Skąd w naszym organizmie biorą się toksyny?

Tak naprawdę na zanieczyszczanie organizmu wpływa niemal wszystko – począwszy od używek (np. alkohol i papierosy) poprzez nieprawidłową dietę, a skończywszy na źle dobranych kosmetykach. Mieszkając w dużym mieście niemal dzień w dzień wdychamy wraz z powietrzem całą gamę różnorodnych toksyn. Docelowo nasz organizm jest w stanie sam poradzić sobie z większością z nich. Jeżeli jednak jest ich za dużo, niezbędne jest przeprowadzenie detoksykacji.

Jak skutecznie oczyścić organizm?

  1. Odpowiednia dieta

Kluczem do sukcesu może okazać się odpowiednia dieta, a właściwie dieta bogata w warzywa oraz owoce. W przypadku chęci gruntownego oczyszczenia organizmu należy wybrać produkty o bardzo niskim indeksie glikemicznym. W czasie trwania kuracji nie zaleca się spożywania kawy, herbaty, alkoholu, a także palenia papierosów. Warto również ograniczyć napoje słodkie i gazowane.

  1. Sport

Nie da się ukryć, że sport to zdrowie. Aktywność fizyczna jest w stanie przynieść rewelacyjne efekty, aczkolwiek tylko wtedy, gdy jest ona regularna. Krótka gimnastyka 3 – 4 razy w tygodniu znacząco podniesie wydolność naszego organizmu, a przy okazji oczyści go z większości toksyn.

  1. Zioła

Są takie zioła, które doskonale sprawdzą się przy detoksykacji organizmu. Najlepiej zdecydować się na mieszankę ziół, w której znajduje się babka jajowata bądź babka płesznik, a dokładnie jej nasiona. Warto również popatrzeć na produkty, które mają w sobie siemię lniane. Wszystkie wymienione zioła są źródłem błonnika, który korzystne wpływa na oczyszczanie naszego wnętrza.

  1. Fibre Select

Jeśli chodzi o błonnik i związaną z tym detoksykację, niezwykle skutecznym produktem jest Fibre Select. Fibre Select to błonnik witalny, który zawiera szereg naturalnych składników, w tym: mikronizowany błonnik jabłkowy (Malus Mill.), łupinę nasienną babki jajowatej (Plantago ovata), mikronizowany błonnik lniany (Linum usitatissimum), oligofruktozę z korzenia cykorii (Cichorium L.), a także inulinę z korzenia cykorii (Cichorium L.) oraz gumę guar, czyli galaktomannan z bielma nasion Guar. Ta niecodzienna mieszanka w połączeniu ze zdrową, zbilansowaną dietą jest w stanie zdziałać prawdziwe cuda. Mimo od lat magazynowanych w naszym organizmie toksyn, suplement ten potrafi oczyścić go w ciągu zaledwie chwili. Co ciekawe, całość jest w pełni naturalna – nie posiada żadnego składnika chemicznego.

Fibre Select zawdzięcza swoją skuteczność głównie łupinom nasion babki jajowatej. Roślina ta ma niezwykle pozytywny wpływ na funkcjonowanie układu trawiennego, a przy okazji również – całego organizmu. Przyczynia się m.in. do unormowania poziomu cholesterolu oraz glukozy we krwi, a także niweluje problemy zaparć, wzdęć i biegunek.

Babka jajowata skutecznie obniża poziom złego cholesterolu we krwi – tzn. LDL, a jednocześnie przyczynia się do wzrostu tego dobrego – HDL. Dzięki temu niweluje ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, a nawet zawału serca. Dodatkowo, roślina ta obniża poziom glukozy we krwi, co sprawia, że jest ona wysoce pożądana przez osoby borykające się z cukrzycą. Skutecznie wiąże wodę i znajdujące się w niej toksyny, które wraz ze złogami szybko i skutecznie usuwa z organizmu. Łupina nasienia babki jajowatej po kontakcie z cieczą – wodą, płynami ustrojowymi, jogurtem etc. pokrywa się specjalnym śluzem, który ułatwia usunięcie nieczystości z organizmu. Jako że przyspiesza przemianę materii, w swoim składzie zawiera ją większość suplementów na odchudzanie.

Błonnik Fibre Select usprawnia funkcjonowanie układu pokarmowego – pozwala pozbyć się wszystkich kłopotów związanych z wypróżnianiem, w tym: wzdęć, zaparć, biegunek, a także bóli w okolicach żołądka. Przy okazji, preparat ten działa niezwykle korzystnie przy leczeniu żylaków odbytu.

No votes yet.
Please wait...