Dr. Google – lekarz, który przyjmuje bez kolejki

by OczyszczanieJelita.pl Posted on 261 views 0 comments

Na przestrzeni lat, lwia część część naszego życia przeniosła  się do Internetu. To dość wygodne i przyjemne miejsce. Tutaj można wszystko załatwić. Zapłacić rachunki, zrobić zakupy, wypożyczyć książkę, znaleźć pracę, zrobić kurs księgowego, rozliczyć PIT. Wielu z nas przestało nawet spotykać się znajomymi, bo i po co? W końcu mamy Facebooka, Twittera, Instagrama czy tam Skype’a, dzięki którym możemy wiedzieć, co dzieje się u naszych znajomych. Nic dziwnego, że również medycyna zaczęła stawiać pierwsze kroki w sieci. Kiedyś najpopularniejszym lekarzem był Hipokrates, dzisiaj zastąpił go dr. Google.

Dr. Google

Według najnowszych PBI, aż 88% Polaków szuka w Internecie informacji na temat zdrowia, chorób oraz sposobów ich leczenia! Co świadczy o tym, że każdemu z nas zdarzyło się chociaż raz w życiu wpisać w wyszukiwarkę hasło typu:

  • częste bóle głowy
  • ból pleców z lewej strony
  • czerwone plamy na twarzy
  • jak pozbyć się kataru

Bardziej ufamy opiniom internatów niż własnemu lekarzowi! Bardzo chętnie udzielamy się na forach internetowych oraz blogach poruszających tematykę zdrowia. Większość z nas robi to po to, aby skrócić drogę leczenia.Zależy nam na czasie, a jak wiadomo kolejki w państwowych przychodniach mogą być naprawdę długie…. Te w prywatnych są krótsze, ale droższe.

Ciekawe, aczkolwiek niepokojące dane przedstawia pracownia ARC Rynek i Opinie. Ponad 50% pacjentów wdraża w życie sposoby leczenia znalezione w Internecie! I kolejny news – aż 92% z nich uważa je za niezwykle skuteczne! Z przekąsem można rzec, że dr. Google powinien otrzymać nominację do nagrody Hipokrates, która jest przyznawana najlepszym lekarzom. 😉

Dlaczego tak chętnie korzystamy z wirtualnych porad?

Po pierwsze, możemy liczyć na natychmiastową diagnozę. Po drugie, możemy zamienić kilka słów z osobami zmagającymi się z podobnymi przypadłościami. W sieci znajdujemy to, czego bardzo często brakuje profesjonalnej medycynie – empatię, współczucie, zrozumienie.

Telemedycyna – konkurencja dla dr. Google  

W 2016 roku zaktualizowano zapisy w ustawie dotyczącej uprawiania zawodu lekarza. Do tej pory leczenie było wdrażane tylko i wyłącznie po wcześniejszym, osobistym zbadaniu pacjenta. Tymczasem nowe przepisy zdecydowały o tym, że diagnozy można dokonać przy użyciu narzędzi IT.

Telemedycyna jest jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin ochrony zdrowia. Bazuje na elektronicznym kontakcie pacjent – lekarz. Odległość nie ma tutaj najmniejszego znaczenia. Wystarczy wypełnić formularz WWW ( opisać objawy, wysłać skany wyników badań, załączyć historię choroby), zrobić przelew i czekać na odpowiedź. Koszt konsultacji medycznej waha się w graniach 50-100 zł.

Czy telemedycyna ma sens?

Zdecydowanie tak. To idealne rozwiązanie dla matek z dziećmi oraz osób aktywnych zawodowo. W trakcie konsultacji możemy liczyć na ocenę stanu zdrowia, wskazówki dotyczące leczenia oraz wystawienie recepty. Mało tego! Wizyta online umożliwia przeprowadzenie specjalistycznych badań! Stetoskop – skontroluje pracę serca i płuc. Wideoskop – nosa, gardła oraz ucha. Sprzęt zamawiamy do domu, podłączamy pod komputer, wykonujemy instrukcje lekarza i gotowe.

No votes yet.
Please wait...

Author

OczyszczanieJelita.pl

Misją naszego portalu jest popularyzacja wiedzy na temat zdrowia i aktywnego stylu życia. Specjalnie dla Państwa stworzyliśmy przestrzeń, w której znajdziecie fachowe porady z zakresu zdrowia, dietetyki, sportu oraz urody. Chcemy zachęcić Was do dbania o siebie oraz swoich najbliższych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *