Domowe sposoby na oczyszczanie organizmu z toksyn

Zła dieta, nieustanny stres, brak aktywności fizycznej – wszystko to prowadzi do pogorszenia ogólnego samopoczucia oraz wyglądu zewnętrznego. W XXI wieku, w dobie ciągłego pośpiechu, większość z nas niema czasu, by należycie o siebie zadbać. Nieodpowiedni styl życia znacząco odbija się na naszym zdrowiu.

Nasz organizm narażony jest na wiele nieprzyjemności. Najgorszą z nich wydają się toksyny – substancje przedostające się do wnętrza różnymi drogami i zanieczyszczające najważniejsze organy. Najwięcej chemii dostaje się do organizmu przez układ pokarmowy bądź oddechowy. Niewiele osób zdaje sobie sprawy, że toksyny towarzyszą nam niemal 24 h na dobę. Niezdrowe związki ukryte są w pozornie czystych i świeżych warzywach oraz owocach, w używanych na co dzień perfumach i kosmetykach, a także w powietrzu, które nieustannie wydychamy. Aby cieszyć się długim zdrowiem i dobrym samopoczuciem konieczna jest regularne eliminacja trujących związków zwana detoksykacją.

Domowe sposoby na oczyszczanie organizmu

  1. Woda z dodatkiem soku z cytryny

Mikstura w postaci szklanki ciepłej wody z dodatkiem soku z ½ cytryny skutecznie odkwasza organizm. Każdego dnia należy wypijać co najmniej jedną szklankę wody z cytryną i dodatkowo spożywać w ciągu doby około dwóch litrów niegazowanych płynów. Pozwoli to oczyścić jelita, a także przyspieszyć ich perystaltykę.

  1. Suszone śliwki

Oczyszczanie za pomocą suszonych śliwek to sposób stosowany jeszcze przez nasze babcie. Aby skutecznie oczyścić organizm należy zalać garść śliwek letnią przegotowaną wodą z czajnika, odstawić na 3-4 godziny, zaś po tym czasie wypić powstały sok oraz zjeść owocową papkę. Taką miksturę należy spożywać 2 razy dziennie – rano i wieczorem – przez 2 dni. W czasie śliwkowego detoksu należy unikać używek, kawy oraz herbaty.

  1. Zioła

Nie od dziś wiadomo, że jeśli chodzi o skuteczny detoks, prym wiodą zioła. Odpowiednio dobrana mieszkanka ziołowa szybko i skutecznie oczyści nasz organizm. Możemy kupić każdą z roślin z osoba np. w sklepie ze zdrową żywnością bądź zainwestować w praktyczne mieszanki np. Fibre Select. W Fibre Select znajdziemy wszystko, co niezbędne do szybkiej i dokładnej detoksykacji organizmu, w tym niezawodny błonnik, łupinę nasienną babki jajowatej oraz gumę guar. Całość możemy spożywać bez obaw o jakiekolwiek skutki uboczne. Dodatkowo, zioła te poprawiają perystaltykę jelit, niwelują problemy układu trawiennego, a także obniżają poziom złego cholesterolu i glukozy we krwi.

  1. Plastry detoksykujące

W aptekach bądź drogeriach możemy znaleźć specjalne plastry oczyszczające. Nie da się ukryć, iż jest to praktyczny sposób na detoks organizmu, jednakże stosunkowo nietrwały. Efekty kuracji plastrami utrzymują się bardzo krótko, przez co zmuszeni jesteśmy powtarzać ją bardzo często. Może to poważnie nadwyrężyć nasz budżet i zniechęcić nas do dalszego oczyszczania.

  1. Inne

Istnieje również szereg innych zabiegów, z których możemy skorzystać w domu. Jednym z nich jest lewatywa. Mimo że skutecznie oczyszcza jelito grube, nie jest zbyt przyjemna, przez co wiele osób usilnie jej unika.

No votes yet.
Please wait...