Dlaczego warto ćwiczyć?

by OczyszczanieJelita.pl Posted on 121 views 0 comments

W dzisiejszych czasach przeważa siedzący tryb życia. Do pracy jeździmy autem, na zakupy też! A co roimy po powrocie do domu? Zalegamy przed kanapą!! Większość z nas zaczyna regularnie ćwiczyć po to, aby schudnąć. Okazuje się jednak, że sport ma o wiele więcej zalet. Wiecie, co odpowiedział Winston Churchill na pytanie: „jaka jest recepta na długowieczność”? Ruch!!! Coś w tym jest!! Dożył on 91 lat!!! Jazda na rowerze, pływanie, aerobik – możliwości jest wiele. Każdy z nas znajdzie coś dla siebie – bez względu na wiek!

Dlaczego warto ćwiczyć?

Po pierwsze, dla dobrego zdrowia!! Sport:

  • zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób cywilizacyjnych
  • wzmacnia odporność
  • poprawia wydolność organizmu
  • obniża poziom cukru we krwi
  • redukuje nadmiar stresu
  • zwiększa gęstość kości

Po drugie, dla jasności umysłu!

Poranny trening pobudzi Cię do działania. Ciebie i Twój mózg! Nie wiem czy wiesz, ale sport poprawia pamięć i koncentrację! Dzięki regularnej aktywności fizycznej osiągniesz lepsze wyniki w pracy i w szkole! U naszych zachodnich sąsiadów praktykuje się „przymusowy ruch”. Osoby pracujące w korporacjach muszą wyrobić określoną liczbę kroków w ciągu dnia. Oznacza to, że zamiast ośmiogodzinnego ślęczenia za biurkiem, robią sobie przerwy na spacery, skłony czy przysiady. Im mniej gadamy, tym więcej działamy! Każdy kto pracuje w ten sposób, doskonale wie na czym to polega… Rozsiadamy się przed monitorem komputera i szukamy wymówek. Zerkamy na telefon, zagadujemy kolegę… Takie zachowania zaburzają efektywność pracy.

Po trzecie, dla dobrego nastroju

W trakcie uprawiania sportu produkowane są endorfiny – hormony szczęścia!!! Nie wiem, czy zdążyłaś już zauważyć pewnego rodzaju przypadłość…. Wracasz z pracy i jesteś padnięta… Na myśl o wieczornej wizycie na siłowni dostajesz mdłości. Ostatecznie podejmujesz wyzywanie – idziesz ćwiczyć i co? Wracasz zadowolona, uśmiechnięta i dumna z siebie! Dumna z tego, że pokonałaś lenistwo! Pamiętaj o tym, że każdy trening przybliża Cię do osiągnięcia celu!

Po czwarte, dla lepszego samopoczucia!

O endorfinach już wiesz, ale czy zdajesz sobie sprawę z tego, że sport  jest w stanie podnieść Twoją samoocenę? Dzięki regularnej aktywności fizycznej zmienia się nasze ciało. Staje się bardziej jędrne, napięte i smuklejsze – a my bardziej pewni siebie! Warto również wspomnieć o tym, że trening rozładowuje stres, o który w dzisiejszych czasach nie trudno.

Po piąte, dla szczupłej sylwetki

Regularna aktywność fizyczna przyspiesza przemianę materii oraz spalanie tkanki tłuszczowej…Pomaga zrzucić nadmiar kilogramów oraz wyszczuplić sylwetkę. I uwaga, uwaga! Sprawia, że możemy zjeść więcej! Nadmiar kalorii spalimy na treningu! Aczkolwiek nie warto przesadzać! Sport i zdrowa dieta wzajemnie się uzupełniają. Stołując się w fast foodzie nie osiągniesz wymiarów Miss Universe. Nawet wtedy, gdy będziesz ćwiczyć pięć godzin dziennie!!

Po szóste, dla urody

Wraz z potem pozbywamy się nadmiaru toksyn z organizmu! Nasza skóra staje się bardziej gładka i promienna, a cellulit zaczyna być tylko przykrym wspomnieniem!!!

 

Aktywność fizyczna to bardzo dobra inwestycja, która się zwraca! I co najlepsze nie wymaga od nas jakichkolwiek nakładów finansowych. Wystarczy odpowiednia motywacja!! 

 

 

 

 

No votes yet.
Please wait...

Author

OczyszczanieJelita.pl

Misją naszego portalu jest popularyzacja wiedzy na temat zdrowia i aktywnego stylu życia. Specjalnie dla Państwa stworzyliśmy przestrzeń, w której znajdziecie fachowe porady z zakresu zdrowia, dietetyki, sportu oraz urody. Chcemy zachęcić Was do dbania o siebie oraz swoich najbliższych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *