Dlaczego nie mogę schudnąć?

by OczyszczanieJelita.pl Posted on 259 views 0 comments

Dlaczego nie chudniesz? Zastanawiasz się, co jest nie tak? Przecież robisz wszystko w tym kierunku, aby wskazówka Twojej wagi w końcu pokazała mniej… A ona uparcie stoi w miejscu, a nawet rośnie!!! Masakra, co nie?

  • Jesz regularnie – co 3-4 godziny dziennie
  • Rozstałaś się ze słodyczami i fast foodami
  • Aktywność fizyczna? Jest! Trzy razy w tygodniu po 45 minut! W końcu dopiero po 30 minutach zaczynamy spalać tłuszcz!!!
  • Woda zamiast coca coli i słodzonych napojów? Tak, poproszę!

Robisz wszystko tak, jak powinnaś i nic…. Więc po co się odchudzać, skoro i tak nie widać efektów? Mam nadzieję, że dzięki poniższej liście uda Ci się rozwiązać ten problem i w końcu zaczniesz gubić wagę!!!

Choroby, które utrudniają odchudzanie 

Jeżeli cierpisz na którąkolwiek z poniższych chorób możesz mieć problemy ze schudnięciem. Szczególnie wtedy, gdy jej nie leczysz!

  • niedoczynność tarczycy
  • depresja
  • zespół Cushinga
  • zespół policystycznych  jajników
  • menopauza lub andropauza

Bezsenność

Dobrze, że uprawiasz sport i dużo spacerujesz. Aktywność fizyczna to klucz do sukcesu w odchudzaniu. Mimo wszystko, pamiętaj o regeneracji! Ona tez jest bardzo ważna! Wyluzuj i odpocznij. Nie możesz spać w nocy? Prześpij się w ciągu dnia. Popołudniowa drzemka potrafi zdziałać cuda! Postaraj się unikać stresu! Stres uaktywnia produkcję kortyzolu – hormonu, który utrudnia odchudzanie.

Jesz za mało! 

Musisz zrozumieć jedno: diety głodówkowe to droga do nikąd! Nic dziwnego, że nie widzisz efektów! Chciałam Cię poinformować, że właśnie spowolniłaś swoją przemianę materii, a odchudzanie będzie jeszcze trudniejsze niż dotychczas!!! Oblicz zapotrzebowanie kaloryczne i staraj się jeść tyle, ile wynosi Twoje CPM. Zobacz, jak na taką zmianę zareaguje Twój organizm.

Źle liczysz kalorie

Postanowiłaś, że będziesz liczyć kalorie. Super! Tylko zastanów się, czy robisz to prawidłowo! Największą pułapką w tym całym przedsięwzięciu jest podjadanie. Kilka żelek, garść słonecznika, 50 ml pełnotłustego mleka do kawy, cukier, dolewanie oleju w trakcie smażenia … I jak? Uwzględniłaś te małe grzeszki w swoim bilansie kalorycznym?

Jesteś niecierpliwa!

Zdaje sobie sprawę z tego, że te wszystkie super, fit modelki, którymi się inspirujesz wyglądają cudownie, ale zastanów się czy taką sylwetkę udało im się osiągnąć w miesiąc? Oczywiście, że nie! Śmiem twierdzić, ze pracowały nad nią latami! Nie przytyłaś 15 kilogramów w 30 dni i w takim samym czasie nie uda Ci się schudnąć… Bądź cierpliwa i czekaj na efekty. Czas i tak upłynie.

Za dużo solisz!

Sól zatrzymuje wodę w organizmie! Waga stoi w miejscu, a nawet rośnie!

Twoją dietą rządzą emocje!

Jesteś na diecie. Jesz pięć posiłków dziennie. W Twoim menu nie brakuje warzyw i owoców. Aczkolwiek wystarczy chwila nieuwagi i zaczynają rządzić nim słodycze! Zajadasz stres! Nie tędy droga… Zamiast kolejnej tabliczki czekolady idź na siłownię i tam wyładuj złość!

 

No votes yet.
Please wait...

Author

OczyszczanieJelita.pl

Misją naszego portalu jest popularyzacja wiedzy na temat zdrowia i aktywnego stylu życia. Specjalnie dla Państwa stworzyliśmy przestrzeń, w której znajdziecie fachowe porady z zakresu zdrowia, dietetyki, sportu oraz urody. Chcemy zachęcić Was do dbania o siebie oraz swoich najbliższych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *