Detoks organizmu – płukanie ust olejem

by OczyszczanieJelita.pl Posted on 246 views 0 comments

Metoda płukania ust olejem bądź też ssania oleju była znana już w Starożytności. Zabieg ten miał na celu oczyszczenie jamy ustnej. Olej świetnie rozpuszcza płytkę nazębną oraz hamuje rozwój próchnicy. Zapewnia świeży oddech, bielsze zęby oraz zdrowsze dziąsła. No tak, ale po co go używać? Przecież mamy XXI wiek, a pasta do mycia zębów jest tania i ogólnie dostępna? Okazuje się bowiem, że ssanie oleju to skuteczny sposób na detoksykację organizmu. Istnieje wiele badań wskazujących na to, że rzeczywiście tak jest. Do chorób, których możemy pozbyć się dzięki regularnemu płukaniu ust olejem zalicza się:

 • migrenę
 • zapalenie oskrzeli
 • alergie
 • egzeme
 • zaburzenia gospodarki hormonalnej
 • reumatyzm
 • cukrzycę
 • wszelkiego rodzaju choroby układu pokarmowego

Dlaczego olej? Dlatego, że wiele toksyn oraz złogów rozpuszcza się właśnie w tłuszczach! A nie wiem, czy wiecie, że zalegające w naszej jamie ustnej bakterie przedostają się do jelit oraz innych ważnych narządów naszego organizmu, siejąc lament i spustoszenie.

Jaki olej wybrać?

Teoretycznie każdy olej nadaje się do płukania. Oczywiście mam na myśli ten wysokiej jakości – tłoczony na zimno, nierafinowany. Aczkolwiek największą popularnością cieszy się olej kokosowy. Zawdzięcza to wysokiej zawartości kwasu laurynowego, który posiada silne właściwości antybakteryjne oraz przeciwwirusowe. Zaraz zanim jest olej słonecznikowy. W pierwszej trójce znajdziemy również olej sezamowy.

Jak płukać zęby olejem?

Płukanie jamy ustnej przy użyciu oleju powinno trwać ok. 15-20 minut. Przyjęło się mówić, że jest to wystarczająca ilość na czasu na pozbycie się toksyn oraz bakterii zalegających w naszej jamie ustnej. Taki zabieg należy wykonywać codziennie – najlepiej o stałej porze dnia. Jak to wygląda w praktyce?

 • Dokładnie wyszczotkuj zęby – nie musisz używać pasty.
 • Weź do ust jedną łyżkę dowolnego oleju.
 • Przez 15-20 minut płucz nim usta – należy robić to bardzo energicznie i dokładnie – tak, aby olej dotarł do nawet najmniejszej przestrzeni międzyzębowej – z minuty na minutę olej będzie coraz bardziej gęsty. Filmik instruktażowy znajdziesz tutaj: klik
 • Po upływie wyznaczonego czasu, należy wypluć olej – pamiętaj o tym, aby nie robić tego do zlewu!!! Taki olej potrafi zatkać kanalizację!!!

Po takim zabiegu towarzyszy nam przyjemne uczucie świeżości i „gładkich” zębów bez nalotu. Niektórzy ludzie w ogóle rezygnują z mycia zębów normalną pastą – czego nie polecam. 😉

 

No votes yet.
Please wait...

Author

OczyszczanieJelita.pl

Misją naszego portalu jest popularyzacja wiedzy na temat zdrowia i aktywnego stylu życia. Specjalnie dla Państwa stworzyliśmy przestrzeń, w której znajdziecie fachowe porady z zakresu zdrowia, dietetyki, sportu oraz urody. Chcemy zachęcić Was do dbania o siebie oraz swoich najbliższych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *