Czy mężczyźni o siebie dbają?

by OczyszczanieJelita.pl Posted on 176 views 0 comments

Pomimo tego, że epokę kamienia łupanego mamy za sobą, wielu mężczyzn postanowiło odnowić panujące w niej wartości. Sporadyczny kontakt z wodą i szczoteczką do zębów, kult naturalnego zapachu ciała, unikanie kosmetyków – nie licząc szarego mydła, brudne paznokcie, popsute zęby, przepocona koszula, incydentalna zmiana bielizny lub o zgrozo przewracanie jej na drugą „czystszą” stronę – to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów pielęgnacyjnych współczesnego mężczyzny!? Dlaczego polscy faceci o siebie nie dbają?

Mężczyźni w liczbach

Ile czasu poświęcają na codzienną pielęgnację? Ponad 60% stwierdziło, że 15-20 minut dziennie. Co z pozostałą grupą? Im przygotowanie do wyjścia zajmuje nawet 1,5 h godziny!!! Idą na rekord? Zdecydowanie tak. Nazywani są lalusiami lub pedałami, pomimo tego że orientacja seksualna nie ma nic wspólnego z dbaniem o siebie…..

Codzienne mycie ciała jest zwyczajem zaledwie połowy respondentów biorących udział w badaniu. Podobną postawę przyjęli względem regularnej zmiany bielizny. Co czwarty z nich robi to tylko raz w tygodniu!!! O ile do regularnego mycia zębów udało nam się przekonać, tak do używania dezodorantu już nie! Ponad 20% ankietowanych nigdy po niego nie sięgnęło!!!

Kobiety nieustannie próbują przekonać mężczyzn do zmiany nawyków. Kupują wymowne prezenty, dyskretnie zapędzają ich do łazienki. Niestety do pożądanego efektu wciąż jest daleko… Chociaż… Niektórzy panowie naprawdę wzięli sobie tę aluzję do serca. Stosują kremy, maseczki, odwiedzają kosmetyczki… Nakładają fluid, bronzer no i oczywiście puder matujący. Ze skrajności w skrajność…

mężczyzna metroseksualny

Mężczyzna metroseksualny nie ma nic wspólnego homoseksualistą. To mężczyzna, który aż zanadto dba o siebie. Lubi dobre kosmetyki, markowe ciuchy i wizyty w salonach piękności. Dba o dietę oraz regularnie uprawia sport. Wszystkie wymienione przeze mnie działania postrzega jako inwestycję w siebie.

Zadbany facet 

Na pewno nie jest nim mężczyzna, który spędza przed lustrem większość swojego życia. Nie jest to też nadmuchany koks, który siłownię traktuje jak swój drugi dom. Ani tzw. „lalek”, który na myśl o wyprzedażach dostaje dreszczy. Zadbany facet to taki, który próbuje zachować balans pomiędzy tym, co na zewnątrz a tym co wewnątrz. Tak drodzy panowie! Modne ciuchy to nie wszystko! Warto mieć coś jeszcze w głowie!

Zdrowie fizyczne

Karmiony fast foodami, czipsami, browarem i golonką. Brzuch polskiego mężczyzny. Widząc takie zjawisko, aż ciśnie się na usta: który to miesiąc? A później wszyscy się dziwią, że Baśka czy tam Kaśka poznała młodszego, wysportowanego – takiego wiesz z siłowni. A na co miała czekać? Aż łaskawca ruszy tyłek z kanapy i zamiast zabrać ją na spacer, uda się do monopolowego? Nie chodzi tutaj o to, aby wyglądać jak zawodnik sportów sylwetkowych, ale o to aby prowadzić zdrowy styl życia.

Styl

Skarpety do sandałów? Odpada! Kratka do pasków? Odpada! Panowie! Postawcie na klasykę! A przede wszystkim zadbajcie o to, aby Wasze ubrania były czyste! Co każdy facet powinien mieć w szafie? Koszule, klasyczne jeansy, sweterek w serek, marynarkę, gładki t-shirt, buty sportowe i tzw. wyjściowe.

Fryzura

Jeżeli zakola zajmują większą część Twojej głowy, kup maszynkę elektryczną i pozbądź się ich. Ta sama zasada dotyczy lotniska z tyłu głowy. Jeżeli masz bujną czuprynę, wykorzystaj to. Nie chodź zarośnięty jak małpa, odwiedź fryzjera.

Higiena

Męska higiena to temat rzeka (wróć do początku tekstu). Cofnijmy się do czasów dzieciństwa, a konkretnie przedszkola. Mycie zębów, mycie rąk, zmiana bielizny… Przyszedł czas na odrobinę współczesności: antyperspirant, perfumy, krem do twarzy, krem do rąk i ewentualnie coś do ułożenia włosów. Regularność i czyste paznokcie! Tyle wystarczy.

Zdrowie psychiczne

Kobiety mają prawo do comiesięcznych wybuchów złości, a co z mężczyznami? Oni też mają prawo mieć gorszy dzień. Mają również prawo do poproszenia kogoś o pomoc.

Rozwój intelektualny

Wiem, że kochasz grać na Xbox One X… ale czy to Cię rozwija? Czy to sprawia, że jesteś mądrzejszym i bardziej wartościowym człowiekiem? Powiedzmy sobie szczerze: nie. Kino, literatura, teatr, muzyka – zastanów się nad tym.

Kultura

Nie przeklina w towarzystwie kobiet, przepuszcza je w drzwiach, podaje rękę, odsuwa krzesło – wystarczy tak niewiele, aby zapulsować w damskich oczach.

No votes yet.
Please wait...

Author

OczyszczanieJelita.pl

Misją naszego portalu jest popularyzacja wiedzy na temat zdrowia i aktywnego stylu życia. Specjalnie dla Państwa stworzyliśmy przestrzeń, w której znajdziecie fachowe porady z zakresu zdrowia, dietetyki, sportu oraz urody. Chcemy zachęcić Was do dbania o siebie oraz swoich najbliższych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *