Cała prawda o życiu za granicą

by OczyszczanieJelita.pl Posted on 120 views 0 comments

Mitów na temat życia za granicą jest mnóstwo. Lepsze zarobki, lepsza praca, większy socjal. Tymczasem okazuje się, że prawda jest zgoła inna. Pod koniec 2016 roku na emigracji przebywało ponad 2,5 mln Polaków. To oprawie 5% więcej niż rok wcześniej. Najpopularniejszym krajem emigracyjnym są Niemcy – tak wynika z badań przeprowadzonych przez CBOS. Na dalszych miejscach uplasowały się: Anglia, Holandia, Stany Zjednoczone oraz Czechy! Co prawda nasi południowi sąsiedzi nie płacą tak dobrze jak Ci zachodni, ale mają w rękawie inne argumenty. Stabilny rynek, dobra opieka medyczna, rekordowo niskie bezrobocie.

Życie za granicą – oczekiwania kontra rzeczywistość

Za granicę może pojechać każdy

Teoretycznie tak. Praktycznie? Nie do końca. Wyjazd za granice wcale nie jest taki prosty jakby się mogło wydawać. Wiąże się z masą wyrzeczeń.

  • osoby silnie związane z rodziną źle znoszą rozłąkę
  • wyjazd za granicę wymaga nie lada odwagi – nowe miejsce, nowi ludzi, nowy język – jesteśmy zdani tylko na siebie
  • osoby nieznające języka mogą mieć problemy ze znalezieniem pracy
  • biurokracja – pozwolenie na pracę, wiza

Znalezienie pracy to błahostka

Ciężko znaleźć dobrą pracę bez doświadczenia, umiejętności, wykształcenia czy znajomości języka obcego – prawda stara jak świat. Zmywak oczywiście wchodzi w grę, ale czy tak wygląda Twoja praca marzeń?

Pieniądze spadają z nieba

W Niemczech zarabia się trzy razy więcej niż w Polsce. To prawda. Aczkolwiek na taką pensję trzeba sobie zapracować!

Życie w luksusie

Zarobki są wyższe tak samo, jak koszty życia. Wynajem mieszkania, zakupy, rachunki.. Tego nie jesteśmy w stanie przeskoczyć. Pracownicy wysokiego szczebla mogą sporo odłożyć, ale zwykły kasjer czy opiekunka? Bywa różnie…

Nauka języka obcego

Wyjazd za granicę może w znaczącym stopniu ułatwić i przyspieszyć naukę języka obcego. Może, ale nie musi! Przebywanie i pracowanie w towarzystwie Polaków z pewnością nie przybliży nas do perfekcyjnego akcentu….

Po kilku latach poczujesz się jak u siebie

Nigdy nie będziesz czuł się za granicą tak jak w Polsce! Dlaczego? Dlatego, że nie jesteś u siebie. Nawet jak dostaniesz obywatelstwo dalej będziesz Polakiem. Uczucie tęsknoty za krajem jest czymś, czego nie potrafimy się wyzbyć.

No votes yet.
Please wait...

Author

OczyszczanieJelita.pl

Misją naszego portalu jest popularyzacja wiedzy na temat zdrowia i aktywnego stylu życia. Specjalnie dla Państwa stworzyliśmy przestrzeń, w której znajdziecie fachowe porady z zakresu zdrowia, dietetyki, sportu oraz urody. Chcemy zachęcić Was do dbania o siebie oraz swoich najbliższych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *